Monitorovanie legislatívneho procesu Zaujalo nás

TASR: Minister dopravy stiahol z parlamentu stavebný zákon

Stalo sal tak po tom, čo ho kritizovali viacerí opoziční poslanci a predkladali k právnej norme pozmeňujúce návrhy.

Poslanci parlamentu nebudú pokračovať v rokovaní o návrhu nového stavebného zákona. Minister dopravy Ján Počiatek (Smer-SD) totiž na záver štvrtého rokovacieho dňa 54. schôdze Národnej rady (NR) SR stiahol právu normu z rokovania. Urobil tak po tom, čo ho kritizovali viacerí opoziční poslanci a predkladali k právnej norme pozmeňujúce návrhy.

„Teraz pripomeniem svoje vlastné slová, ktoré som vyslovil pri uvádzaní tohto zákona v prvom čítaní. Ak nebude zrejmé, že zákon bude podporený konsenzuálne a poslanci „hasákom“ začnú tento zákon deštruovať rôznymi pozmeňovákmi, tak zákon stiahnem,“ zdôvodnil Počiatek.

Reagoval tak najmä na kritiku viacerých opozičných poslancov, podľa ktorých sú v návrhu zákona chyby. „Keď tu počúvam viacerých opozičných poslancov, je úplne evidentné, že obhajujú často konkrétne záujmy konkrétnych lobistov. Aj keď mali možnosť pripomienkovať zákon viackrát na odbornej úrovni. Odznelo tu, že sa majú vyjadrovať odborníci a to si o tých, ktorí tu vystupovali, nemyslím, naopak, vystúpili v politickej rovine,” skonštatoval Počiatek.

Viac o tejto téme si prečítate tu:

Minister dopravy stiahol z rokovania nový stavebný zákon

O autorovi

PAS

Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) je asociácia sui generis združujúca podnikateľov a tretí sektor založená na princípoch etickosti, otvorenosti, principiálnosti, solidárnosti a zákonnosti.

Hlavným cieľom PAS je skvalitňovanie formálnych a neformálnych pravidiel podnikateľského prostredia v Slovenskej republike v kontexte celospoločenského rozvoja, pre všetkých podnikateľov bez rozdielu.