Najbližšie dva roky povedie alianciu žena

Bratislava 11. decembra – Za novú prezidentku Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) bola zvolená Radoslava Pobjecká. Vo funkcii strieda Ivana Košalka, ktorý bude v aliancii ďalej pôsobiť vo funkcii viceprezidenta.

Radoslava Pobjecká sa narodila 9. januára 1986 vo Zvolene. Je absolventkou Trnavskej univerzity v odbore sociológia. Počas štúdia vysokej školy založila maklérsku spoločnosť CENTRUM POISTENIA s niekoľkými pobočkami po Slovensku, kde je aktuálne zodpovedná za oddelenie manažmentu priemyselných a korporátnych rizík a strategické partnerstvá. V roku 2023 sa stala členkou Rady PAS a 22. novembra 2023 bola zvolená za prezidentku Podnikateľskej aliancie Slovenska. 

Viac ako 16 rokov podnikania ju podľa nej vytrénovalo v mnohých smeroch. „Verím, že tieto skúsenosti prispejú k dosahovaniu cieľov organizácie smerom k zlepšovanie podnikateľského prostredia“, hovorí Pobjecká. Napriek tomu sa nestavia do role odborníčky na všetko. „Roky na vedúcej pozícii vo firme ma naučili, že je potrebné okolo seba sústrediť ľudí v mnohých ohľadoch lepších ako ste vy sám. A následne im vytvoriť priestor pre rast, realizáciu a otvorený dialóg“, dodala nová prezidentka Podnikateľskej aliancie Slovenska. 

Na výročnej konferencii si členovia PAS odsúhlasili aj prioritné piliere aktivít. Prvým je činnosť v rámci Iniciatívy za právny štát (Rule of Law). Právna istota, kvalitné zákony, transparentnosť, predvídateľnosť legislatívneho procesu a vymožiteľnosť práva predstavujú chrbticu podnikateľského prostredia. Sú taktiež základným predpokladom pre rozvoj domácich a zahraničných investícií. 

Druhým pilierom je téma vzdelávania, najmä príprava kvalitných zamestnancov, prepájanie škôl s podnikateľským prostredím a problematika „odlivu mozgov“ zo Slovenska.

Tretí pilier tvoria tradičné aktivity PAS, ako pravidelné prieskumy a analýzy medzi podnikateľmi, Index podnikateľského prostredia a pod. Taktiež projekty na rozvoj spolupráce a komunikáciu firiem so samosprávami.Delegáti výročnej konferencie zvolili aj členov ostatných orgánov aliancie. Výkonným riaditeľom PAS zostáva Martin Lidaj. V Rade PAS budú pokračovať Robert Kičina a Ján Marušinec, novou členkou sa stala Soňa Svoreňová.

Mohlo by vás zaujímať