Projekt Public Private Dialogue (PPD) rozvíjame ďalej

AKO VIEME ZLEPŠIŤ PODNIKATEĽSKÉ PROSTREDIE VĎAKA ÚZEMNÝM SAMOSPRÁVAM?

Dobrá komunikácia územných samospráv s podnikateľmi zohráva veľmi dôležitú úlohu pri efektívnejšom fungovaní a zlepšení podnikateľského prostredia a zvýšení konkurencieschopnosti našich firiem. Rovnako nápomocné je názorne si ukázať aj príklady dobrej praxe zo Slovenska ako i zo zahraničia.

V spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR sme sa zapojili do Národného projektu Zlepšovanie podnikateľského prostredia na Slovensku a hodnotenie politík. Prvý informačný seminár pre zástupcov samospráv sa uskutočnil 1. júna v Banskej Bystrici, druhý v obci Smrdáky. Hlavným cieľom bolo hovoriť o tom, ako nastaviť proces prijímania regulácií na úrovni územných samospráv, aby sme spoločne prispeli k lepším podmienkam na podnikanie v SR.

Na seminároch sme prezentovali aktivity a výsledky projektu Public Private Dialogue. Realizovali sme ho v rokoch 2020 a 2021 s finančou podporou Center for International Private Enterprise (CIPE). Viac o projekte nájdete tu:

https://www.alianciapas.sk/projekt-cipe-prvy-okruhly-stol-s-podnikatelmi-v-senici/

https://www.alianciapas.sk/projekt-cipe-stretnutie-s-brezovskymi-podnikatelmi/ https://www.alianciapas.sk/treti-ohruhly-stol-projektu-cipe-sa-konal-v-skalici/

Mohlo by vás zaujímať